Kladovljanin Lazar Barbatesković, rukometaš juniorske reprezentacije Srbije koji je na Evropskom prvenstvu u Portugalu osvojio bronzanu medalju bio je gost opštine Kladovo.
Rukometaš kome je od malena bio cilj da zaigra u dresu reprezentacije podelio je svoje utiske sa takmičenja i osvajanja medalje u razgovoru sa Sašom Nikolićem, predsednikom opštine Kladovo, Bojanom Božanovićem, zamenikom predsednika opštine, Slavoljubom Maletićem, pomoćnikom predsednika opštine i Radovanom Arežinom, predsednikom Skupštine opštine.
Čelni ljudi opštine naglasili su da je mladi rukometaš naš ponos jer ne promoviše samo Srbiju već i Kladovo u kojem je započeo igračku karijeru u RK „Đerdap“. Nakon ovdašnjeg kluba, Lazar Barbatesković je igrao je za klub iz Jagodine, a naredne tri godine provešće u Nišu, u rukometnom klubu „Železničar“.