NAŠE RUKOMETAŠICE SLAVILE

U Sportskoj hali „Jezero“ u subotu je odigrana utakmica 5. kola Prve rukometne lige Srbije za žene, grupa „Istok-A“, a sastale su se domaća ekipa ŽRK „Đerdap“ i gostujuća ŽRK „Rtanj“ iz Boljevca.

Nijednog trenutka se nije dovodilo u pitanje ko će biti pobednik, jer je domaća ekipa superiorno i vrlo sigurno došla do vrednih bodova. Posle prvog poluvremena naše rukometašice su vodile sa 20:8. U drugom poluvremenu razlika se stalno povećavala i na kraju je rezultat bio 46:23 za ŽRK „Đerdap“.

Najefikasnije kod domaće ekipe bile su Jana Dimitrijević i Lara Radić sa po 12 golova. Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Lara Radić. Istakle su se i Ana Njeguričić sa sedam i Dragana Đurović sa šest postignutih golova. Lejla Mašović, iz gostujuće ekipe, dala je 11 golova.

Sledeće nedelje ekipa ŽRK „Đerdap“ gostuje u Boru gde je čeka utakmica sa ŽJRK „Bor 2“.