НАШЕ РУКОМЕТАШИЦЕ СЛАВИЛЕ

У Спортској хали „Језеро“ у суботу је одиграна утакмица 5. кола Прве рукометне лиге Србије за жене, група „Исток-А“, а састале су се домаћа екипа ЖРК „Ђердап“ и гостујућа ЖРК „Ртањ“ из Бољевца.

Ниједног тренутка се није доводило у питање ко ће бити победник, јер је домаћа екипа супериорно и врло сигурно дошла до вредних бодова. После првог полувремена наше рукометашице су водиле са 20:8. У другом полувремену разлика се стално повећавала и на крају је резултат био 46:23 за ЖРК „Ђердап“.

Најефикасније код домаће екипе биле су Јана Димитријевић и Лара Радић са по 12 голова. За најбољу играчицу утакмице проглашена је Лара Радић. Истакле су се и Ана Његуричић са седам и Драгана Ђуровић са шест постигнутих голова. Лејла Машовић, из гостујуће екипе, дала је 11 голова.

Следеће недеље екипа ЖРК „Ђердап“ гостује у Бору где је чека утакмица са ЖЈРК „Бор 2“.