USPOMENE IZ TEKIJE I KLADOVA PRETOČENE U ROMAN

Promocija romana Dušanke Vranješević „Idi do kraja"

Promocija romana Dušanke Vranješević „Idi do kraja“, o uspomenama iz Tekije i Kladova 1959/60. godine, biće održana u sredu 22. oktobra u 12 časova u OŠ „Svetozar Radić“ u Tekiji i uveče, od 19 časova, u galeriji Biblioteke u Kladovu.

Na promociji učestvuju autorka knjige Dušanka Vranješević, predsednica Serbian Fashion Week-a Svetlana Vranješević Horvat i Žaklina Nikolić, moderator.

„Radnja romana smeštena je u staru Tekiju i Kladovo krajem pedesetih godina prošlog veka. Sa puno ljubavi i autentičnih detalja, autorka dočarava dolazak dve devetnaestogodišnje nastavnice iz Prokuplja u ove krajeve, život u malom mestu, običaje, školsku svakodnevicu, igranke, Dunav koji spaja i razdvaja, miris cveća, i zalaske sunca koji zlate obe obale“, navode organizatori.

Roman Dušanke Vranješević objavila je izdavačka kuća „Prometej“.

Dušanka Vranješević (1940, Prokuplje) učiteljica i ekonomista, vlasnica je Poslovnog centra Viv Exclusiv i osnivač nevladine organizacije ETNO SAN. Dobitnica je brojnih priznanja, među kojima se izdvajaju Oktobarska nagrada Novog Sada, Najuspešnija žena Jugoslavije, Top 10 menadžera Jugoslavije i nagrada Regionalne privredne komore Novog Sada za izuzetne poslovne rezultate.

foto: Biblioteka „Centar za kulturu“ Kladovo

Podeli ovu stranu
Translate »
Dragi posetioci, radi ispravnog rada i poboljšanja korisničkog iskustva ovaj sajt koristi kolačiće (eng. “cookies”). View more
U redu
Skip to content