ПОБЕДА РУКОМЕТАШИЦА „ЂЕРДАПА“

рукомет

Утакмица 17. кола Прве рукометне лиге Србије за жене, група „Исток – А“, одиграна је у Спортској сали „Језеро“, где су се састале домаћа екипа ЖРК „Ђердап“ и гостујућа екипа ЖРК „Рудар“ из Костолца. У веома борбеној и изузетно неизвесној утакмици до самог краја боље се снашла домаћа екипа која је победила резултатом 36:33.

Током првог полувремена домаћа екипа је стално водила са малом разликом. На почетку другог полувремена гошће су кренуле са бржом и квалитетнијом игром, и у једном тренутку повеле са четири гола разлике. Међутим, домаћа екипа се тог тренутка тргла и кренула силовито, да би на крају гласио резултат на семафору 36:33. Домаћа екипа је целу утакмицу играла са играчицом мање, због недовољног броја играча.

Код домаћина су по 13 голова постигле Драгана Ђуровић и Марија
Ранисављевић, која је проглашена за играчицу утакмице, а од гошћи најбоља је била Јулија Марковић, која је затресла мрежу 21 пут.

После овог кола ЖРК „Ђердап“ заузима 9. позицију на табели, док је екипа из
Костолца задржала 5. место. Следеће коло наша екипа гостује у Петровцу на Млави где се састаје са екипом „Слоге“.