Povodom Dečije nedelje, danas je upriličen prijem predškolaca i školaraca kod predsednika opštine Kladovo, Saše Nikolića i zamenika predsednika, Bojana Božanovića.
Predsednik opštine poželeo je deci dobrodošlicu i poručio da „pored učenja moraju da budu dobri drugari, da čuvaju jedni druge i vole svoju Srbiju. Zahvaljujem se vaspitačima i prosvetnim radnicima za sve ono što čine za decu, jer rade težak i odgovoran posao“.
Tradicionalna manifestacija održava se svakog oktobra i dočekuje se uz veliku radost. Veselo je bilo i danas jer su, uz posluženje, od ranog jutra sa predsednikom i zamenikom opštine razgovarali mališani Predškolske ustanove „Neven“, učenici OŠ „12. septembar“, za vaspitanje i obrazovanje dece sa smetnjama u razvoju, predstavnici odeljenja od 1. do 4. razreda OŠ „Vuk Karadžić“ Kladovo i izdvojenih odeljenja iz Male Vrbice, Velike Vrbice, Sipa i Kostola, kao i učenici osnovnih škola iz Tekije, Podvrške, Brze Palanke i Korbova.