Председник Србије Александар Вучић обилазак Источној Србији завршио је посетом Кладову где је, у препуној сали Дома културе, разговарао са мештанима.
Обраћајући се окупљенима осврнуо се на све оно што је од инфраструктуре реализовано и обновљено у овом делу Србије, у Кладову.
„Реконструисан је пут од Кладова до Доњег Милановца и даље ка Голупцу и обезбеђена средства за наставак брзе саобраћајнице од Голупца, од тврђаве, до Брзе Паланке. То ће решити многа питања, од Кладова, Неготина, Мајданпека и Бора, и до Београда ће се стизати за мање од два сата. Верујемо да ће привући бројне људе из иностранства, оних који су тамо стекли знање, а желе да се врате. Биће то и нови позив инвеститорима. Поред тога, урађен је мост у Милутиновцу као и припреме за локални пут од Врбице до Рткова“, рекао је Вучић.
Туризам је, уз Ђердап, највећа шанса за развој Кладова и околних места попут Текије и Брзе Паланке, рекао је председник Србије и додао „Фетислам је лепо урађен, али је потребно још туристичких и спортских садржаја, како би привукли што више туриста. Све што су туристички пројекти у Кладову, бићемо спремни да помогнемо, јер мислимо да ће нам Дунав доносити много новца као држави у будућности. Најважније је да људи могу да добију посао, да раде, остану овде, а било би добро да се уради један фабрички погон где би се упослиле жене“.
„Помоћи ћемо пољопривредницима не само око наводњавања већ и додатним мерама попут набавке опреме, јер знамо да вас је погодила суша и до јуна ћемо завршити закон, а Кладовљани ће бити међу првима у реду. Крећемо да радимо и здравствени центар, реконстрисаћемо кров и прозоре на Средњој школи и Дому омладине, теретану поред парка,“ рекао је Вучић и нагласио да ће држава у и наредном периоду помоћи где год може.
Пре разговора са мештанима у Дому културе, председник Србије се сусрео са предузетницама Борског и Зајечарског округа.






