ŽRK „Đerdap“ – ŽRK „Požarevac“ 25:21

lopte za rukomet

Utakmica 9. kola Prve rukometne lige Srbije za žene, grupa „Istok – A“, odigrana je proteklog vikenda u Sportskoj hali „Jezero u Kladovu, gde su se sastale domaća ekipa ŽRK „Đerdap“ i gostujuća ekipa ŽRK „Požarevac“. Ekipa iz Požarevca je zasluženo pobedila rezultatom 25:21.

Prvo poluvreme završeno je prednošću gostujuće ekipe od 12:11. U drugom poluvremenu gošće su stalno vodile, čak i sa šest golova prednosti, da bi na kraju odnele iz Kladova vredna dva boda.

Kod domaćina devet golova postigla je kapitenka Jana Dimitrijević, a Marija Ranisavljević dva gola manje. Kod gošći Marija Dević 12 puta je zatresla mrežu, dok je za igračicu utakmice proglašena golmanka Katarina Ivanović.

Posle ovog kola ŽRK „Đerdap“ je ostala na 9. mestu na tabeli, a ekipa „Požarevca“ je na 6. mestu. Sledećeg vikenda naša ekipa igra dve zaostale utakmice u Smederevu i Kostolcu.