ЖРК „Ђердап“ – ЖРК „Пожаревац“ 25:21

лопте за рукомет

Утакмица 9. кола Прве рукометне лиге Србије за жене, група „Исток – А“, одиграна је протеклог викенда у Спортској хали „Језеро у Кладову, где су се састале домаћа екипа ЖРК „Ђердап“ и гостујућа екипа ЖРК „Пожаревац“. Екипа из Пожаревца је заслужено победила резултатом 25:21.

Прво полувреме завршено је предношћу гостујуће екипе од 12:11. У другом полувремену гошће су стално водиле, чак и са шест голова предности, да би на крају однеле из Кладова вредна два бода.

Код домаћина девет голова постигла је капитенка Јана Димитријевић, а Марија Ранисављевић два гола мање. Код гошћи Марија Девић 12 пута је затресла мрежу, док је за играчицу утакмице проглашена голманка Катарина Ивановић.

После овог кола ЖРК „Ђердап“ је остала на 9. месту на табели, а екипа „Пожаревца“ је на 6. месту. Следећег викенда наша екипа игра две заостале утакмице у Смедереву и Костолцу.