ОДИГРАНА РУКОМЕТНА УТАКМИЦА

рукомет

У спортској хали „Језеро“ у Кладову, протеклог викенда одиграна је утакмица 10. кола Прве рукометне лиге Србије за жене, група „Исток-А“, где су се састале домаћа екипа ЖРК „Ђердап“ и гостујућа ЖРК „Алексинац“.

Екипа из Алексинца се боље снашла, и дошла до вредних бодова. После првог полувремена наша екипа је водила 7:6, уз веома несигурну игру са обе стране. У другом полувремену су гошће преокренуле, и утакмица је завршена резултатом 19:17 за гошће из Алексинца.

Код домаћина је најефикаснија била капитен Јана Димитријевић са шест постигнутих голова, док је од гошћи пет погодака дала играчица родом из Кладова, Дуња Ђорђевић, која је и проглашена за најбољу играчицу утакмице.

Судијски пар Ристић-Миљковић, из Лесковца, је веома сигурно водио утакмицу, коју је пратило око 80 гледалаца.

После овог кола ЖРК „Ђердап“ је остао на 7. месту са освојених пет бодова. У следећем колу се игра опет у Кладову, 1. априла од 17 часова, где у госте долази екипа „Рудара“ из Костолца.