FK „ĐERDAP“ PRVI NA TABELI

U 15. kolu FS RIS-Zona „Istok“, fudbaleri „Đerdapa“ savladali su ekipu „Lužnice“ iz Babušnice rezultatom 2:3. Strelci za naš klub bili su Ognjen Novčić, Veljko Vučković i Dejan Novčić. Ovom utakmicom je stavljena tačka na jesenji deo sezone 2022/2023 u kojoj su Kladovljani ostvarili fenomenalan učinak od 13 pobeda, jednog poraza i jednog nerešenog ishoda, što fudbalere „Đerdapa“ stavlja na prvo mesto na tabeli sa tri boda viška u odnosu na najbližeg pratioca, FK „Bor 1919“.

Neposredno nakon početka utakmice u Babušnici, došlo je do provale oblaka što je dodatno otežalo uslove za igru i teren učinilo nepovoljnim za kontrolu lopte. Inače, teren u Babušnici važi za jedan od najboljih u ligi, ali su obilne padavine učinile da pojedini delovi terena budu toliko natopljeni vodom da je svaki vid igre bio onemogućen. Ali, i na takvom terenu, fudbaleri „Đerdapa“ su se bolje snašli od domaćina i golovima, u drugom poluvremenu, odneli vredna tri boda sa ovog gostovanja.

Svoj pohod na viši rang takmičenja „Alasi“ nastavljaju od proleća, sredinom marta, kada će na programu biti veliki lokalni derbi protiv RFK „Brodoremont“.

Podeli ovu stranu
Translate »
Dragi posetioci, radi ispravnog rada i poboljšanja korisničkog iskustva ovaj sajt koristi kolačiće (eng. “cookies”). View more
U redu
Skip to content