Традиционални новогодишњи концерт ученика Основне музичке школе „Константин Бабић“ одржан је у холу осмогодишње школе у Кладову. Ученици, родитељи и љубитељи класичне музике уживали су у музицирању ђака, који са свих такмичења, у свој град доносе бројна признања.
Концерт је отворио хорић ученика првог разреда обучених у новогодишњу гардеробу, и песмом уз мимику, одушевио многобројну публику. Након малишана, на бини су се смењивални самостални извођачи или као дуо на клавиру, гитари, хармоници, труби и виолини. Била је то права музичка пловидба кроз дела класичне и популарне музике.
Громогласним аплаузом поздрављен је и наступ добро знане Етно групе „Гривна“. Отпевали су три песме и то народну „Ај ти мајка три девојке“, традиционалну македонску песму „Каранфилче девојче“ и народну песму „Седам сати удара“, из времена Првог српског устанка.
Музичко вече је затворио хор ОМШ „Константин Бабић“ песмом „Бела ћао“.
фото: Општина Кладово