Изложба акварела „Гвоздена врата“ Татјане Петровић Карабашевић, уметнице из Мајданпека, биће отворена у уторак 15. октобра у 15 часова, у галеријском холу Библиотеке у Кладову.
Уметница је позната по свом специфичном стилу и техникама, радови су весели и пуни боја, а инспирацију црпи из природе и свакодневног живота.
Иако се сликарством бави аматерски, постигла је значајан успех у уметничким круговима. Иза себе има неколико самосталних и колективних изложби у земљи и иностранству. Њени радови су били приказани на изложбама у Канади, Мађарској, Италији, Немачкој, Кини, Чилеу, Шпанији, Ирану, Хрватској и Бангладешу. Такође, ушла је у избор 100 најбољих акварелиста Канаде, наводе у Библиотеци „Центар за културу“ Кладово.
На отварању изложбе говориће Жаклина Николић, директорка Библиотеке „Центар за културу“ Кладово, ауторка изложбе и песникиња Љупка Димитријевић из Мосне.
фото: Библиотека „Центар за културу“ Кладово