PREZENTACIJA ARHEOLOŠKIH ISKOPAVANJA NA DIANI

Arheološki muzej Đerdapa u Kladovu

U Arheološkom muzeju Đerdapa u Kladovu, u petak 27. septembra sa početkom u 19 časova, biće predstavljeni rezultati ovogodišnjih arheoloških iskopavanja na najvećem rimskom i ranovizantijskom utvrđenju na području Đerdapa, lokalitetu Diana.

Prezentacija se organizuje u okviru manifestacije Dani evropske baštine, koja se ove godine realizuje pod nazivom „Rute, mreže i veze“. Ovo je prilika da putujemo drumovima i stazama istorije, ali i da otkrijemo šta od njih danas možemo da naučimo.

Istraživanja na arheološkom lokalitetu Diana nastavljena su nakon dvanaestogodišnje pauze, a u planu je da se ove i sledeće sezone završi iskopavanje reprezentativnog objekta u jugoistočnom delu utvrđenja, nakon čega će se pristupiti njegovoj konzervaciji.

U predstavljanju rezultata arheološkoh iskopavanja na lokalitetu Diana učestvuju rukovodilac istraživanja prof.dr Marko Janković, Filozofski fakultet Beograd, Siniša Lekić, Arheološki muzej Đerdapa i Žaklina Nikolić, direktor Biblioteke „Centar za kulturu“ Kladovo.

Ulaz je slobodan.

foto: Opština Kladovo

Podeli ovu stranu
Translate »
Dragi posetioci, radi ispravnog rada i poboljšanja korisničkog iskustva ovaj sajt koristi kolačiće (eng. “cookies”). View more
U redu
Skip to content